Nė fillim ishte Fjala dhe Fjala ishte pranė Perėndisė, dhe Fjala ishte Perėndi. Ai (fjala)
ishte nė fillim me Perėndinė. Tė gjitha gjėrat u bėnė me anė tė tij (fjala), dhe pa atė nuk
u bė asnjė nga ato qė u bėnė. Nė atė ishte jeta, dhe jeta ishte drita e njerėzve. Gjoni 1:1-4

Mirėsevini nė mcreveil.org             
             
     
     
       Qasja nė faqe      
     
   
   
     
   
   
             Gjithnjė, o Zot, fjala jote ėshtė e qėndrueshme nė qiejtė. Psalmet 119:89
Fjala jote ėshtė njė llambė nė kėmbėn time dhe njė dritė nė shtegun tim. Psalmet 119:105

Do ta njihni tė vėrtetėn dhe e vėrteta do t'ju bėjė tė lirė. Gjoni 8:32