REKRUTIMI PĖR ZOTIN

 

Mesazh pėr tė gjithė ata qė dėshirojnė bekime

 

Pėr tė gjithė ata qė dėshirojnė bekime, Zoti po rekruton njė ushtri pėrkthyesish pėr tė pėrkthyer mėsimet e Faqes www.mcreveil.org nė njė nga gjuhėt e listuara nė Sajt.

 

Qėllimi ėshtė qė t'i bėjmė tė disponueshme tė gjithė mėsimet e mrekullueshme qė Zoti na jep pėr kėdo nė tė gjithė botėn. Pra, nėse zotėroni njė nga gjuhėt e disponueshme nė sit, dijeni qė mund ta vendosni kėtė nė shėrbim tė Zotit. Ai ka nevojė qė ju t'i pėrktheni kėto mėsime nė mėnyrė qė ato tė jenė nė dispozicion pėr njerėzit e ēdo populli, ēdo fisi, ēdo race dhe ēdo kontinenti.

 

Mos hezitoni t'i vini talentet tuaja nė shėrbim tė Zotit nė mėnyrė qė tė pėrhapni mesazhin e Tij nė tė gjithė botėn. Dhe nėse nuk mund t'i pėrktheni mėsimet, por njihni njerėz qė munden, mund t'i inkurajoni ata ta bėjnė atė.

 

Dhe nėse keni ndonjė talent nė konvertimin e mėsimeve nė njė skedar audio dhe/ose njė skedar video, ose nė ndonjė fushė tjetėr qė mund tė ndihmojė nė pėrparimin e punės sė Zotit, ju lutemi mos ngurroni tė na kontaktoni.

Kontributi juaj do tė jetė i mirėpritur. Zoti ka nevojė pėr ju pėr tė ēuar pėrpara punėn e Tij. Tani ėshtė koha pėr ta bėrė veten tė dobishėm Pėr Jezu Krishtin Zotėrinė tuaj dhe pėr tė grumbulluar bekimet tuaja nė Qiell. Nėse dėshironi tė jeni pjesė e kėsaj ushtrie Tė Zotit, mos hezitoni tė na kontaktoni nė mail@mcreveil.org duke treguar nė cilėn gjuhė doni tė punoni.

 

Hiri i Zotit qoftė mbi ju!